Ustájení koní

Samota Skřivany zajišťuje ustájení koní a pony v prostorných boxech odpovídajících všem současným standardům, pohodlných pro koně ve všech jeho životních etapách. Stáje jsou zde vzdušné a dobře větrané. Pro koně, jejichž zdravotní stav nedovoluje pobyt v uzavřeném prostoru s jinými zvířaty, poskytujeme boxy v jiné části areálu.

Stelivová sláma a seno jsou uskladněny v kryté hale. Po domluvě s klientem krmíme dvakrát až třikrát denně, seno se podává dvakrát denně. Od podzimu do jara vaříme koním teplou směs z ječmene, sladového květu a cukrovarských řízků.

V případě příznivého počasí jsou koně ráno vypouštěni do výběhů a večer se vrací domů. Koně jsou rozděleni do skupin tak, aby se eliminovala pravděpodobnost úrazu. V případě zdravotních problémů zajistíme základní ošetření veterinárním lékařem a následné podávání léků či další nezbytnou zdravotní péči (jako převazy, atd.).

Pro majitele koní je k dispozici písková jízdárna se skokovým materiálem, zabezpečená sedlovna umístěná přímo ve stáji, vytápěná šatna a sociální zařízení.

Další služby, které poskytujeme:

  • podkovářské práce
  • lonžování koně
  • opohybování koně pod sedlem
  • dekování
  • bandážování

Samota Skřivany se dále rozvíjí a tak plánujeme vybudování velké kruhovky a travnatého kolbiště.